instagram viewer

Tak działa Liga Mistrzów

w Liga Mistrzów spotykają się najlepsze drużyny minionego roku mistrzostw z najlepszych lig europejskich. Każda liga ma określoną liczbę miejsc kwalifikacyjnych, w zależności od jej pozycji w pięcioletnim rankingu UEFA.

• Jak zapewne wiecie, dwie najlepsze drużyny w każdej grupie awansują do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.
  • W fazie pucharowej twoje dwie drużyny grają przeciwko sobie w dwóch meczach, przy czym każda drużyna ma po jednej prawej stronie domu.
  • Musisz przestrzegać zasady gola na wyjeździe. Gole zdobyte na zagranicznych stadionach są warte więcej przy tej samej różnicy bramek. Więcej na ten temat dowiesz się w następnej sekcji.

Zasada bramek wyjazdowych – co to jest?

• Zasada goli na wyjeździe zawsze obowiązuje w Lidze Mistrzów, jeśli twoje dwie drużyny strzeliły dokładnie taką samą liczbę bramek w obu meczach.
  • Bramki na wyjeździe rządzą w Pucharze Europy – tak to stosujesz

W Lidze Europy i Lidze Mistrzów istnieje tzw. ...

• Załóżmy, że drużyna 1 wygrywa swój mecz u siebie 2-0. W meczu wyjazdowym jednak drużyna 1 przegrywa 3:1. Drużyna 1 i drużyna 2 strzeliły po 3 gole, różnica bramek wynosi 3: 3. Ponieważ drużyna 1 strzeliła gola na wyjeździe przy 3-1, drużyna 1 przechodzi do następnej rundy.
  • Już teraz widać, że bardzo ważne jest strzelenie przynajmniej jednego gola na zagranicznym stadionie. Na przykład, jeśli przegrasz 2:3 z przeciwnikiem, to 0:1 na twoim stadionie nie wystarczy przeciwnikowi ze względu na zasadę bramek wyjazdowych. Nawet 1:2 to za mało. Musi wygrać różnicą co najmniej dwóch bramek lub 3:4, co jest raczej mało prawdopodobne.
  • Zasada bramek na wyjeździe często prowadziła do taktyk poszczególnych drużyn. Co jakiś czas rzucało się to w oczy, ponieważ obronny wał można pokonać szczęśliwym strzałem z dużej odległości. Dlatego zawsze powinieneś grać, aby wygrać, nawet na przeciwległym stadionie.
  • Jeśli nie można wyłonić zwycięzcy pomimo zasady bramek na wyjeździe, ostatnie spotkanie między dwoma zespołami przechodzi w dogrywkę. Obie drużyny mają dwie szanse na zdobycie gola co 15 minut gry.
  • Jeżeli żaden zwycięzca nie został wyłoniony pomimo dogrywki, zwycięzca meczu zostanie wyłoniony w serii rzutów karnych.

Jak widać, zasada bramek wyjazdowych nie jest trudna do zrozumienia. W kolejnym meczu Ligi Mistrzów możesz sprawdzić, czy zrozumiałeś zasady.

Dodatkowy autor: Daniela Huberts